Aktywacja e-podpisu

Aktywacja e-podpisu dotyczy między innymi dokumentów składanych przy rejestracji spółki za pomocą Internetu oraz wszelkich ważnych formalności, na których musisz złożyć swój podpis, ponieważ jest to deklaracja potwierdzająca Twoją tożsamość.

Aktywacja e-podpisu zawiera trzy rodzaje i to Ty wybierasz w jaki sposób go dokonasz. Do wyboru jest podpis elektroniczny, zaawansowany podpis elektroniczny, który jest jednoznacznie związany z autorem i trudny do sfałszowania oraz kwalifikowany podpis elektroniczny, który spełnia szczególne wymagania techniczne i organizacyjne.

Dokument opatrzony podpisem elektronicznym może być, przy spełnieniu dodatkowych przesłanek równoważny pod względem prawnym do dokumentu podpisanego własnoręcznie. Złożenie oświadczenia w formie internetowej jest równoważne z oświadczeniem woli złożonym w formie pisemnej.

Aktywacja e-podpisu odbywa się poprzez strony, które oferują możliwość zakupienia zestawu lub odnowienia certyfikatu kwalifikowanego. Ceny usług w zależności od rodzaju wahają się od 198 zł do nawet 789 zł.

open

KRAJOWY WĘZEŁ TOŻSAMOŚCI

Oferujemy sprzedaż oraz aktywację zestawów certyfikatów do Krajowego Węzła Tożsamości. Oferta skierowana jest do instytucji posiadających platformy e-usług.