Ministerstwo Finansów wprowadziło rozporządzenie, dzięki któremu uprawnieni przedsiębiorcy za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych mogą składać bezpłatne zapotrzebowanie na banderowe akcyzowe. Zapotrzebowanie to należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznych lub podpisem elektronicznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą certyfikatu celnego. Po złożeniu wniosku, przed obiorem decyzji w sprawie banderol należy za nie zapłacić w kwotach odpowiednio wyznaczonych.

Przypominając, banderola akcyzowa stanowi znak akcyzowy, a dokładniej jest to prostokątna, papierowa naklejka przyklejana na opakowanie, która daje pewność, iż towar akcyzowy jest oryginalny, nienaruszony i został od niego zapłacony podatek akcyzowy przez producenta lub importera.

Zapraszamy wszystkich producentów importerów, którzy potrzebują zakupić kwalifikowany podpis elektroniczny aby móc składać zamówienia na e-banderole.

E-banderole a podpis kwalifikowany tylko z naszą pomocą! Nasi eksperci pomogą w wyborze odpowiedniego podpisu elektronicznego oraz w jego zakupie i aktywacji.