Krajowy Rejestr Sądowy od lipca 2021 roku przeszedł w wersję elektroniczną. Ta zmiana pozwoliła na usprawnienie wielu procesów. O czym mowa?

Mowa o procesach, które wcześniej wymagały od nas poświęcenia znacznej ilości czasu. Cyfryzacja portalu na szybsze składanie dokumentów, wniosków czy formularzy.

Jednak do korzystania z nowych funkcji e-KRS e-podpis może okazać się niezbędny. Elektroniczny podpis jest narzędziem, które zapewnia potwierdzenie naszej tożsamości, a w związku z tym – zgodne z prawem i bezpieczne podpisywanie dokumentów. Do tego celu można wykorzystać Profil Zaufany lub kwalifikowany podpis elektroniczny. Oba spełniają powyższy wymóg, natomiast dla wielu przedsiębiorców kwalifikowany podpis elektroniczny może okazać się trafniejszy. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko załatwianie spraw w Krajowym Rejestrze Sądowym. Przedsiębiorcy zyskują znacznie szerszy wachlarz zastosowań niż w przypadku innych podpisów. Może on być wykorzystany do potwierdzenia wszystkich dokumentów wewnętrznych i zewnętrznych, do e-faktur, umów i wiele innych.