Czy wiesz, że aby założyć dowolną spółkę musisz posiadać elektroniczny podpis kwalifikowany? Obecnie rejestracja podmiotów w eKRS odbywa się wyłącznie w formie elektronicznej.

Dowiedź się więcej:

E-KRS a podpis elektroniczny
Jaki e-podpis do e-KRS

E-KRS a podpis elektroniczny

Od lipca 2021 roku Krajowy Rejestr Sądowy stał się w pełni elektroniczny. Nie ma już możliwości składania jakiegokolwiek pisma czy wniosku do KRS, związanego z rejestracją podmiotu lub aktualizację, w formie innej niż elektroniczna. Oznacza to, między innymi, że aby z niego skorzystać, potrzebna jest jakaś forma elektronicznego podpisu, dzięki któremu uda się zautoryzować i zatwierdzić sporządzone dokumenty, przed wysłaniem ich do rejestru.
Dzięki e-KRS możemy składać różne wnioski, aktualizować dane spółki, składać sprawozdania finansowe, przeglądać dokumenty finansowe i wiele więcej, a to wszystko bez wychodzenia z własnego fotela. Takie rozwiązanie ma na celu uprościć proces korzystania z Krajowego Rejestru Sądowego. Dodatkowo wiąże się to z postępującą cyfryzacją branż w kraju. Wprowadzone zmiany usprawniły procedury, w znacznym stopniu przyspieszyły pracę sądów i zapewniły przedsiębiorcom krótszy czas oczekiwania na rozpatrzenie złożonych przez nich wniosków.
Jednak aby móc składać dokumenty do ekrs, należy założyć e-podpis. Może to być Podpis Osobisty, Podpis Zaufany lub kwalifikowany podpis elektroniczny. E-KRS podpis elektroniczny jaki będzie najlepszy?

Sprawdź również: Podpis elektroniczny dla obcokrajowca

Jaki e-podpis do e-KRS

Dla wielu przedsiębiorców i branż najlepszym wyborem będzie kwalifikowany podpis elektroniczny. Skorzystanie z tego rodzaju podpisu pozwala na usprawnienie działania każdej firmy. Z kwalifikowanym podpisem można załatwić znacznie więcej spraw, niż tylko skorzystać z e-KRS, posiada on szereg zastosowań. Jest to rozwiązanie niedrogie, niezwykle praktyczne i w pełni bezpieczne. Obecnie nie da się prowadzić firmy bez e-podpisu, dlatego jeszcze przed rejestracją podmiotu warto nabyć i aktywować certyfikowany podpis kwalifikowany.

e podpis a krs

Najlepiej wśród przedsiębiorców sprawdza się kwalifikowany podpis elektroniczny. Jest on nie tylko prosty w użyciu, ale pozwala również w sposób szybki i bezpieczny podpisać dokumenty przygotowane w systemie e-KRS. Posiada także szereg innych zastosowań, dzięki czemu przedsiębiorcy wykorzystają go wielokrotnie w czasie prowadzenia działalności.