E-podpis przy składaniu deklaracji podatkowych

Formularze deklaracji pobiera się z portalu i dostarcza do urzędu skarbowego w formie papierowej. W zawiadomieniu podatnik wpisuje dane lub wskazuje osobę upoważnioną do składania deklaracji w jego imieniu.

Istnieje też inna możliwość, która wykorzystuje e-podpis przy składaniu deklaracji podatkowych. Należy pamiętać, że decydując się na to rozwiązanie, osoba składająca e-deklarację musi dysponować podpisem elektronicznym lub Profilem Zaufanym.

Sposoby składania deklaracji podatkowych:

– poprzez portal e-deklaracje.gov.pl, gdzie podatnicy znajdą interaktywne formularze podatkowe wraz z instrukcją, które po wypełnieniu i opatrzeniu bezpiecznym podpisem elektronicznym można przesłać do systemu,
– bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych dzięki aplikacjom dostarczonym przez zewnętrznych producentów oprogramowania, którzy korzystają z otwartego standardu dokumentu podatkowego, dostosowali lub dostosują swoje aplikacje tak, aby mogły obsługiwać proces składania deklaracji podatkowych.

open

KRAJOWY WĘZEŁ TOŻSAMOŚCI

Oferujemy sprzedaż oraz aktywację zestawów certyfikatów do Krajowego Węzła Tożsamości. Oferta skierowana jest do instytucji posiadających platformy e-usług.