Przez ostatnie lata obserwujemy nieustanny rozwój wielu branż w Polsce, który ciągle pozwala na przenoszenie części swoich usług do Internetu.
Takie rozwiązanie nie tylko daje możliwość elektronicznego obiegu danych, ale przede wszystkim zapewnia znaczne zaoszczędzenie czasu i bezpieczeństwo dokumentacji.
Jednym z takich uproszczeń jest wprowadzenie e-skierowań. Od 2021 roku mamy możliwość skorzystania z elektronicznej obsługi procesu skierowania na leczenie. Dzięki temu rozwiązaniu wszystkie dokumenty znajdziemy w jednym miejscu, co zapobiega ich zgubieniu czy zniszczeniu. Dodatkowo jest to znaczne ułatwienie, gdyż znika obowiązek dostarczenia do placówki oryginału skierowania.
E-skierowania są także uproszczeniem dla lekarzy, którzy dzięki niemu mają możliwość dokładnego śledzenia przebiegu leczenia pacjenta, które wcześniej mogło być utrudnione przez źle zabezpieczoną lub nieczytelną dokumentację.
“E-skierowania a podpis elektroniczny” jaka jest zależność? Do wystawienia elektronicznego skierowania wymagany jest podpis elektroniczny. Warto skorzystać z możliwości jakie daje kwalifikowany podpis elektroniczny, który można wykorzystać również do e-zwolnień czy e-recept. Należy pamiętać, że taki podpis ma taką samą wagę prawną co podpis tradycyjny, przy czym jest znacznie bezpieczniejszy, gdyż jest niemożliwy do podrobienia.