Coraz większe zainteresowanie zarówno wśród przedsiębiorców jak również osób nie prowadzących biznesu wzbudza podpis elektroniczny, który pozwala załatwiać sprawy biznesowe, urzędowe bez wychodzenia z domu. Na czym polega e-podpis? Czy to bezpieczne rozwiązanie?

E-podpis elektroniczny stanowi zbór danych pozwalających na potwierdzenie tożsamości osoby składającej podpis dzięki certyfikatowi kwalifikowanemu. Istotne należy zaznaczyć, że ogromne bezpieczeństwo z tego rozwiązania wynika z faktu, że certyfikat jest przyporządkowany wyłącznie do jednej osoby.

Certyfikat wydawany jest na określony czas. Po jego upływie należy pamiętać o konieczności odnowienia certyfikatu. Procedura odnowienia może zostać przeprowadzona całkowicie online (warto pamiętać o konieczności rozpoczęcia procesu minimum na około 14 dni przed wygaśnięciem).

Gdzie wyrobić e-podpis? Kontaktując się z naszą kadrą specjalistów otrzymują Państwo pomoc w zakresie doradztwa w wyborze odpowiedniego zestawu, aktywacji certyfikatu, potwierdzenia tożsamości, a także odnowienia e-podpisu.