Aktualnie większość spraw urzędowych można dopełnić drogą elektroniczną. W tym celu jednak niezbędne jest posiadanie Profilu Zaufanego bądź kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Profil Zaufany to narzędzie służące do potwierdzania swojej tożsamości w Internecie za pomocą numeru PESEL. Profil Zaufany jest darmowy, nie wymaga żadnych wydruków, podpisów ani skanów. Jest ważny przez 3 lata od chwili założenia, po czym można go przedłużyć.

Za pomocą Profilu Zaufanego nie można podpisać jednak deklaracji i informacji podatkowych, zamknąć spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a także dokonać zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Kwalifikowany podpis elektroniczny to wersja Państwa podpisu w wersji elektronicznej. Podpis taki składa się przy użyciu tokena. Można go nabyć na stronie dostawców, których lista dostępna jest na stronie NCCert.pl. Za jego pomocą można podpisać elektronicznie dokumenty używane do kontaktu z urzędami administracyjnymi, ale także dokumenty prywatne i firmowe.

Nasza firma pomaga dopełnić formalności związane z założeniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Jeżeli są Państwo zainteresowani, serdecznie zapraszamy do kontaktu!