Ostatnie lata dla przedsiębiorców nie należały do najłatwiejszych. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele biznesów z powodu braku klientów, dostaw i ogólnego zamieszania związanego ze stanem epidemicznym w naszym kraju, musiało zostać zamknięte.

Aby uniknąć takiej sytuacji, dla przedsiębiorców, których dotknęły skutki pandemii powstała tarcza antykryzysowa. Jest to finansowa pomoc rządu, która pozwala na ochronę firm przed kryzysem. Dzięki niej rząd stworzył możliwość ochrony miejsc pracy, zdrowia czy wzmocnić system finansowy.

Tarcza antykryzysowa to również możliwość uzyskania mikropożyczki przez przedsiębiorców na zabezpieczenie swoich działalności. Jednak należy pamiętać o zależności mikropożyczka z tarczy antykryzysowej a e-podpis, gdyż aby złożyć wniosek, należy posiadać jakąś formę elektronicznego podpisu.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest kwalifikowany podpis elektroniczny, ponieważ poza uzyskaniem mikropożyczki, przedsiębiorca zyskuje wiele innych korzyści. Dzięki niemu niemal wszystkie sprawy urzędowe, można załatwić nie wychodząc z biura!