Przedsiębiorca zobligowany jest do składania sprawozdań finansowych elektronicznie. Z kolei aby tego dokonać wymagany jest e-podpis.

 

Spis treści:
1. Wyrobienie podpisu elektronicznego
2. Możliwości podpisu elektronicznego

Wyrobienie podpisu elektronicznego
Jest wiele różnych rodzajów e-podpisów, natomiast dla osoby, która prowadzi działalność gospodarczą na terenie Polski, ale nie posiada obywatelstwa polskiego, sprawa może być utrudniona. Wynika to z tego, że większość podpisów elektronicznych można założyć wyłącznie za pomocą numeru PESEL.

Możliwości podpisu elektronicznego
Na szczęście naprzeciw wychodzi kwalifikowany podpis elektroniczny. Do założenia takiego podpisu wystarczy posiadać dowód osobisty lub paszport, w przeciwieństwie do innych jego wariacji. Poza tym kwalifikowany podpis elektroniczny otwiera znacznie więcej możliwości dla przedsiębiorców. Dzięki niemu można załatwić więcej spraw, niż za pomocą profilu zaufanego.

Kwalifikowany podpis elektroniczny dla obcokrajowca to przede wszystkim wygoda. Daje on możliwość podpisywania dokumentów z każdego miejsca na świecie. Dodatkowo jest równie bezpieczny co tradycyjny podpis. E-podpis to szansa na wygodne:
– podpisywanie faktur,
– składanie e-deklaracji (ZUS, podatki),
– składanie ofert,
– składanie pism, podań i innych formularzy.

podpis elektroniczny

Z całą pewnością mowa o tym, iż dokumenty mogą zostać podpisane z każdego miejsca na ziemi, jak również to, że gwarantuje całkowite bezpieczeństwo danych.