Obecnie wprowadzane są zmiany, których celem jest uproszczenie procedury rejestracji pojazdów za pośrednictwem Internetu. Celem nowelizacji przepisów jest ułatwienie obiegu dokumentów z systemu CEPiK w postaci cyfrowej.

W jaki sposób zastosowany będzie podpis elektroniczny dla salonów samochodowych? Przepisy ustawy mają wprowadzić usługę rejestracji online pojazdu zakupionego w salonie sprzedaży pojazdów samochodowych. Zmiany umożliwiają rejestrację nowego pojazdu przez salon w imieniu kupującego.

Wniosek zostanie złożony przez salon sprzedaży pojazdów samochodowych lub uprawnionego przedstawiciela przy wykorzystaniu udostępnionego w systemie formularza.

Warto zaznaczyć, że wypełnienie oraz przesłanie formularza za pomocą systemu teleinformatycznego wymaga posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego.

Wiele osób zastanawia się co zrobić, aby bezpiecznie pozyskać własny podpis elektroniczny pozwalający na załatwianie spraw bez wychodzenia z domu. Z pomocą przychodzi nasze biuro, które w imieniu klienta przeprowadza całą procedurę założenia kwalifikowanego podpisu elektronicznego.