Węzeł transgraniczny umożliwił technicznie logowanie jednym loginem i hasłem polskiemu przedsiębiorcy w usługach elektronicznych w innych państwach będących członkami Unii Europejskiej. Rozwiązanie to działa w dwie strony tzn. obywatel innego państwa Unii Europejskiej może logować się do usług elektronicznych w Polsce wykorzystując dane do logowania używane w swoim kraju. Z Węzła transgranicznego, podobnie jak z węzła Krajowego Identyfikacji Elektronicznej mogą korzystać wszyscy Polacy.

Podpis kwalifikowany a węzeł transgraniczny są niejako ze sobą połączone. Każdy przedsiębiorca powinien posiadać kwalifikowany podpis elektroniczny, który umożliwi mu i ułatwi np. podpisywanie dokumentów, składanie ofert przetargowych, załatwianie firmowych spraw czy załatwianie urzędowych spraw na odległość.

Nasze biuro jest certyfikowanym partnerem dostawcy usług zaufania, dzięki temu pomożemy Ci w wyrobieniu i aktywacji bezpiecznego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania.