Wyrabianie e-podpisu

Wysyłanie dokumentów drogą elektroniczną jest znacznym ułatwieniem dla przedsiębiorców, którzy mogą bez wychodzenia z domu przesyłać deklaracje, zawierać umowy, prowadzić korespondencję z organami czy urzędami itp..

Obowiązkiem osoby, która składa formularze on-line jest opieczętowanie pisma podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym, który ma na celu potwierdzić wiarygodność wnioskodawcy, ponieważ jest przyporządkowany wyłącznie do jednej osoby i sporządzony na podstawie bezpiecznych urządzeń.

Jak wygląda wyrabianie e-podpisu?

W przypadku profilu ePUAP przedsiębiorca zakłada konto i składa wniosek o potwierdzenie. W dalszej kolejności osoba ubiegająca się o podpis ma obowiązek udać się do jednego z punktów potwierdzających np. Urzędu Skarbowego lub terenowej jednostki ZUS, aby potwierdzić wniosek o otrzymanie profilu zaufanego.

Jeżeli podmiot mógł składać bezpieczny podpis elektroniczny musi dokonać odpowiedniego zakupu zestawu, który stanowić będzie urządzenie przeznaczone do podpisywania dokumentów elektronicznych.

open

KRAJOWY WĘZEŁ TOŻSAMOŚCI

Oferujemy sprzedaż oraz aktywację zestawów certyfikatów do Krajowego Węzła Tożsamości. Oferta skierowana jest do instytucji posiadających platformy e-usług.